TBMM Başkanı İsmet Yılmaz himayesinde Cumhuriyet Üniverstesi ve YASAD arasında iş birliği protokolü

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

3

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğince bir restoranda gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada tarım ve hayvancılığın geliştiğini belirten Yılmaz, “Tarım ve hayvancılık alanında çok şey yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Nimetin şükrü yapılmaz nimet elden alınır.” dedi.

Hizmet anlayışının değiştiğini vurgulayan Yılmaz, “İnsan doğduğu yerde doysun istiyoruz. Bu nedenle önümüzdeki dönem gübre ve yemde KDV’yi kaldıracağız. Sayın Başbakanımızın verdiği sözün arkasında durmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” şeklinde konuştu.

Halkın en iyisini bildiğini söyleyen Yılmaz, “İnşallah gördüğünüz ve duyduğunuz hakikatleri söyleyeceksiniz. Devamlı hakkın ve hakikatin yanında olacaksınız. Bu zor coğrafyada bu hizmetlerin hiçbirisi yapılmamış olsaydı bile yine de birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekirdi. Her bir oyunuz çok değerli. Ortadoğu’da sınırlar değişiyor. Biz diyoruz ki bu 7 düvele karşı vermiş olduğumuz savaş henüz bitmedi. Allah birliğimizi daim eylesin. Mesele memleketse gerisi teferruattır.” dedi.

Yılmaz daha sonra Cumhuriyet Üniversitesi ile Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) arasındaki iş birliği protokolü törenine katıldı.

Rektörlük makamında gerçekleşen törende, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık ile YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş arasında protokol imzalandı.

İmza töreninin ardından konuşma yapan TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, “Öncelikle protokolün gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu protokol Üniversite-Sanayi iş birliğinin bir örneğidir. Bu iş birliğinin gelişmesiyle birlikte ileriki dönemlerde Türkiye yazılım pazarı büyüyecek. Bu sektördeki istihdamı arttıracağız ve sektörün beklentisine uygun öğrenci yetiştireceğiz.” dedi.

Güneş, günün anısına TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’a plaket verdi.

İş birliği protokolü ile Cumhuriyet Üniversitesi’nde yazılım ve bilişim dersleri verilecek ve buradan mezun olan öğrenciler bilişim sektöründe istihdam edilecek.

http://www.sivashabermerkezi.com/tbmm-baskani-ismet-yilmaz-sivasta-2422.html

http://www.milliyet.com.tr/tbmm-baskani-ismet-yilmaz-sivas-yerelhaber-1041173/

http://www.biltekhaber.net/sivas-yazilim-istihdaminin-merkezi-olacak.html

2 1 5

Benzer Konular...